Skip to main content

İnsanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir. Jean Paul Sartre

HAT - KALİGRAFİ

Kaligrafi Uzmanı

başarı – sevgi – güven

Hat Dersleri

Hat Eğitim Atölyeleri

Hat sanatı tamamen sanatçıya bağlı bir çalışmadır. Önemli olan hat ile yazmak istediği şeyin belirlenmesidir. Sanatçı ilk olarak yazılacak şeyi kâğıda yerleştirdikten sonra ruhunun ve sanatının elverdiğince sembolleştirerek ve sonucunda da hat sanatı ortaya çıkarmaktadır. Bunu yapabilmek hat sanatının en büyük özelliğidir. Bu özelliği dolayısıyla her yetenekli kişinin hat sanatı yapamaması açıklanmış olur.

 • Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri
 • Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri
 • Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

Kaligrafi Eğitim Merkezi

Kaligrafinin Tarihçesi

Hat Atölyesi

Hat sanatı bulunduğu bölgeye has özellikler taşıdığı için halka temas edememiştir. Yani sadece önemli yazışmalar ve diplomatik konular için tercih edilmesi bunu engellemiştir. Günümüzde ise sadece görsel bir şölen oluşturmak istendiği zaman tercih edilmektedir. Ek olarak hat sanatı bölgeden bölgeye de farklılık gösterir. Bu durumda en basit hat sanatının bile diğer coğrafyalarda okunmasını engellemiştir.

Kaligrafi Türleri

Kaligrafi Türleri

Kaligrafi Eğitimi, Güzel Yazı Eğitimi ve Hat Kursları içerisin de yerinizi almak ve bu sanatı icra etmek isterseniz kurs içeriklerimiz ile ilgili görüşmek üzere sizleri bekliyoruz. Usta çırak ilişkisi ile bu sanatı icra etmeniz ve kadim gelenekleri devam ettirmeniz için hazırlanan eğitim içeriklerimiz bulunmaktadır.

Güzel Yazı Yazmanın

Güzel Yazı Yazmanın

Hat güzel yazı yazmanın sanat dönüşmüş halidir. Kullanılan tüm alfabelerin değişik yazılışları mevcuttur. Bu değişik yazı şekilleri hattatlık sanatının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu sanata en uygun alfabelerden birisi de Arap alfabesidir. Bu nedenle hat sanatı Osmanlılarda ve İslam dünyasının en başlıca el sanatları arasında yer alır.

Geleneksel Hat Dersleri

Geleneksel Hat Dersleri

Osmanlılarda hattatlık diğer doğu İslam dünyasından daha ileri seviyelere taşınmıştır. Sanat eseri değerini taşıyan bir çok hat çalışması ortaya çıkmıştır. Hat sanatında eski harfler kullanılarak yapılan yazı çeşitleri aşağıdaki gibidir

Hat sanatı, İslam sanatının kalbidir denebilir. Hat sanatının İslam sanatların arasında yeri özeldir. Hat yazı olmanın ötesindedir.

Anadolu Güzel Sanatlar Logosu
ANADOLU GÜZEL SANATLAR MERKEZİ

Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA/ TÜRKEY

Sabit Hat: 0322 459 37 37

ANADOLU REKLAM AJANSI

Atölye: Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. No: 19 Seyhan / ADANA / TURKEY

Avea: 0505 296 21 96