Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Çin Atasözü

Reklamda Nasıl Ziyaret Arttırılır Püf Noktası

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

 

Ziyaretçi trafiği nasıl arttırılır, daha iyi bir site nasıl yapılır?
safak gönderdi. | 09 Eylül 2005

Web sitenizi açtınız, ama ziyaretçiniz çok az veya hiç yok. Panik olmayın, çünkü bu tüm yeni sitelerin ortak sorunlarından birisidir. Ne yazık ki harcayacak büyük reklam bütçeleriniz yoksa bu soruya verilebilecek mucizevi bir cevap da yoktur.

Reklam bütçeniz varsa ne ala, yoksa okumaya devam edin. Aşağıda, sitenize gelen ziyaretçi sayısını nasıl arttıracağınıza dair bazı ipuçları bulabilirsiniz:

* Bir Konu Belirlemek ve İyi Bir İsim Seçmek


Sitenizin bir konusunun olması önemli. Daldan dala atlamak iyi bir fikir olmaz, çünkü bir konu üzerine uzman olmanız, aynı konudan yüzeysel bahsedilen sitelere göre sizin tercih edilmenizi sağlar. Aynı şekilde sitenizin ismini seçerken ve sloganını yazarken ziyaretçiler tarafından nasıl anlaşılacağını düşünün, örneğin "Türkiye'nin en komik sitesi!" iddialı bir başlıktır, kullanıcılarınızı hayal kırıklığına uğratabilirsiniz. Siz de hayal kırıklığına uğrarsınız.
* Site İçeriğinizin İyi ve Dikkat Çekici Olması
Öyle veya böyle sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde bir şeyler okuyacak, bir şeylere bakacak, bir şeyleri dinleyecek veya izleyecekler. Sitenizin tıpkı bir kitap veya şarkı gibi bir ürün olduğunu düşünürseniz, önce iyi bir ürün hazırlamalısınız. İyi bir içeriğiniz yoksa ziyaretçileriniz de yoktur. İçeriğinizi oluştururken anlaşılabilir, sade, özgün ve dikkat çekici olmalısınız.
* İnsanlara Haber Vermek
Güzel bir içeriğiniz olsa bile bundan insanlara haber vermelisiniz. Posta kutunuzdaki tanıdığınız insanlara yeni bir site açtığınızı haber vermek her zaman iyi bir fikirdir. Yine forum, sohbet ve diğer web sitelerinde yeni sitenizden bahsedebilir, yorumlar isteyebilirsiniz.

* Arama Motorları Ne kadar Önemli?
Hemen söyleyelim, çok önemlidir. Arama motorları oluşturduğunuz içeriği kaydederler ve birisi sizin oluşturduğunuz içerik konusunda bir arama yaptığı zaman, sizin sitenizi arama sonuçlarında gösterirler. Farklı arama motorları farklı yöntemleri kullanırlar, ortak noktaları sizden gelecek yardımı kabul etmeleridir. Sitenizi mutlaka www.dmoz.org açık dizinine ve burada listelenen arama motorlarına gönderin ve kaydedin.
* Link Değiş-Tokuşu Yapın
Sizinle benzer içeriği olan siteleri bulun ve yöneticileriyle kibar bir dille yazışarak link değiş-tokuş isteğinizi söyleyin. Gaxxi'de linklerinizi kolayca eklemek için "liste" özelliğini kullanabilirsiniz. Bu şekilde farklı konulu linkleri farklı başlıklar altında gruplayabilirsiniz.
* İyi Görünmek Önemlidir!
Sitenizin derli toplu görünmesi, hızlı yüklenmesi, göze hoş gelen renklerin seçilmesi ilk izlenim için önemlidir. Bunlardan daha önemli olansa sitenize ziyaretçilerinizin gözünden bakmak ve onların sitenizi dolaşırken zorlanıp zorlanmadığını anlamaya çalışmaktır. Şunu tekrar edin: "İnsanlar genelde kullanabildikleri siteleri beğenirler!" Düşünün, bu kural kendi beğendiğiniz siteler için de doğru olmalı. Onları memnun edemez ve iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatamazsanız, tekrar gelmelerini sağlayamazsınız.
* Kullanıcılarınızı Önemseyin, Yorumlarını Cevaplayın
Ziyaretçileriniz sizinle iletişime geçerse, bir yorum yaparsa cevaplayın. Bu önemli bir kuraldır ve bir site sahibi olmanın güzel taraflarından biridir, ihmal etmeyin.

Önerilerimizi yerine getirdiğinizde ziyaretçi sayınızın yavaş yavaş arttığını göreceksiniz veya birden bire çok popüler olacak, bir sürü para kazanacaksınız. Çoğunlukla bu zaman alacaktır, belki ilk başlarda bütün evrende tek sizin siteniz olduğunu ve kendi kendinize konuştuğunuzu düşünecekseniz, fakat bu durum yavaş yavaş değişecektir.

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

Atölye: Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. No: 25 Seyhan / ADANA / TURKEY Tel: 0322 431 11 54




 

Web Sitesi Şablonları, Web Tasarım Referanslarımız, Web Tasarım Fiyatları, Web Tasarım Siteleri, Web Tasarım Sözleşmesi, Web Sitesi Satın Alma, Websitesi Tasarımı, Web Sitesi Şablonu, Web Tasarım Kursuna Katıldınmı